Wszechobecny ból.

Borykasz się z chronicznym bólem? A może nawet nie wiesz, że go masz? 

Jeśli nie możesz normalnie funkcjonować, bo wszystko Cię boli, a inni wmawiają Ci, że jesteś hipochondrykiem, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! 

Uporczywe i upośledzające stany bólowe, przy których konopie, dzięki udokumentowanej obecności mechanizmu analgezji, czyli uśmierzania bólu, są bezkonkurencyjne.

W przypadku większości leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych musimy się liczyć się z nieprzewidzianymi groźnymi skutkami ubocznymi. Są ogromnym obciążeniem dla wątroby, trzustki, śluzówki żołądka czy jelit.

 Naszą uwagę przykuł Acetaminofen, który, na naszym rynku funkcjonuje pod nazwą Paracetamol. Związki, które go zawierają to m.in. Apap, Panadol, Codipar, Coldrex, Theraflu, Saridon i Excedrin. Badania pokazały, że Paracetamol może być niezwykle szkodliwy dla wątroby, udokumentowano również wiele zatruć tym lekiem.
Ból powstaje czteroetapowo a fitokannabinoidy są w stanie hamować ten proces częściowo lub całkowicie, dzięki interakcji z naszymi receptorami kanabinoidowy w rdzeniu kręgowym.

 Rezultaty jednej z prac badawczych wykazały, że marihuana jest bardziej skuteczna w uśmierzaniu bólu niż morfina. W terapii konopnej nie występują efekty uboczne w przeciwieństwie do leków. 

Pamiętaj, aby jednym z pierwszych etapów była dokładna diagnostyka bólu – być może jest to poważny problem zdrowotny, nie można lekceważyć żadnych objawów. Przyjmowanie olejku jednocześnie daje Ci szansę na normalne funkcjonowanie.

Udostępnij
Categories:CBD | Kubanna | Leczenie | Porady | Zdrowie

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

Do góry